دانلود پایان نامه شبکه های بی سیم Wi-Fi

پایان نامه شبکه های بی سیم Wi-Fi

فرمت:word,pdf

تعدا صفحه:۱۴۰ صفحه 

 

چکیده 

شبکه های بی سیم در محدوده ی شخصی برای انتقال اطلاعات در فاصله های نسبتآ کوتاه در حدود ۱۰ متر استفاده می شوند. بر خلاف شبکه های بی سیم محلی، ارتباط روی WPAN ها نیاز به تجهیزات زیر ساختی کمی دارد و یا اصلآ به چنین تجهیزاتی نیاز ندارد. این خصوصیت راه حل هایی ساده، کارآ از نظر مصرف انرژی و ارزان برای پیاده سازی روی محدوده ی وسیعی از دستگاه ها را فراهم می کند.

در این پروژه به مطالعه ی استانداردهای IEEE 802.11 (WIFI) پرداخته ایم. نرخ ارسال در این استاندارد ۱مگا بیت تا ۵۴ مگا بیت می باشد که به عنوان یک تکنولوژی شبکه‌ پرسرعت است که بطور وسیعی در خانه‌ها، مدارس، کافه‌ها، هتل‌ها و سایر مکان‌های عمومی مانند کنگره‌ها و فرودگاه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد استاندارد IEEE 802.11 در  June 1997 برای WLAN ها منتشر شد.

این استاندارد شبیه استاندارد ۸۰۲٫۳  روی  Ethernet نودهای شبکه بیسم نیز توسط آدرس MAC  حک شده روی کارت های شبکه آدرس دهی می شوند. در این استاندارد فقط درباره ی دو لایه ی PHY و MAC صحبت شده است.

شرکت های بزرگ و معتبری همچون مایکروسافت ، اینتل سیسکو وای بی با شعار کنترل بی سیم آسان و با هدف ایجاد ارتباط بی سیم با اطمینان، با قیمت پایین و مصرف توان کم برای کاربرد های کنترلی بر طبق استاندارد های جهانی به شدت مشغول کار بر روی تکنولوژی wifi هستند .تمرکز اصلی مطالعات در این پروژه بر استانداردهای IEE 802.11 و امنیت شبکه های بیسیم است .

 

فصلها:

« فصل اول »

 

مبانی شبکه های بی سیم

 

« فصل دوم »

 

Wi-Fi

 

« فصل سوم »

 

امنیت شبکه های بی سیم

 

« فصل چهارم »

 

تکنولوژی Wi-Fi

 

 

« فصل پنجم »

محصولات Wi-Fi

 

« فصل ششم »

Wi-Fi &WIMAX

 

« ضمائم »

 

 

نتیجه گیری

با گسترش روز افزون فن آوری اطلاعات وپیشرفته شدن شبکه های کامپیوتری ونیاز به تبادل اطلاعات با سرعت بالا احتیاج به این تکنولوژی بیش از پیش محسوس می باشد.ارتباط شبکه های کامپیوتری به روش سیمی در مسافت های طولانی دارای محدودیت های سرعت ارتباط و مستلزم هزینه های زیاد است.

لذا برای حل این مشکل اندیشمندان درصدد برآمدند تااز طریق شبکه های بی سیم محدودیت های موجود را رفع کنند.البته لازم به ذکر است شبکه های بی سیم دارای محدودیت فاصله می باشند به گونه ای که حداکثر فاصله پوشش شبکه های بیسیم ۱۲۰ الی ۱۵۰ کیلومتر است ولی در مقایسه با شبکه های سیمی مزیت های قابل توجهی دارند. برای نمونه میتوان به سرعت بالا نداشتن شارژ ماهیانه هزینه های جاری اشاره کرد.

 

نتیجه گیری

سرعت پیشرفت این نوع شبکه ها به گونه ای بوده است که در حال حاضر اکثر ادارات وسازمان های دولتی ویا موسسات خصوصی به طور چشم گیری از این تکنولوژی استقبال کردند. توضیح دیگر اینکه :شبکه های بی سیم با استفاده از تکنولوژی  wi-fi و براساس امواج کار میکند که این امواج دارای فرکانس هایی هستند که ISM نامیده میشوند.

فرکانس های ISMبه عنوان فرکانس های آزاد در دنیا معرفی شده و احتیاج به داشتن هیچگونه مجوز یا مدرک از سازمان خاصی نمی باشد. یکی دیگر از مزایای برتر شبکه های بی سیم امکان استفاده از این شبکه ها در جاهایی که حتی از امکانات مخابراتی نیز بی بهره اند، به طور مثال به وسیله این ارتباطات می توان خطوط تلفن را به محل های فاقد امکانات منتقل کرد ویا می توان تصاویر را به صورت واقعی انتقال داد.

شاید مهمترین مزیت شبکه های بی سیم قابلیت متحرک بودن آن می باشد بدین معنی که کاربر میتواند بدون نیاز به استفاده از کابل به شبکه متصل شده واطلاعات مورد نظر رادریافت یا انتقال دهد. همین امر باعث صرفه جویی در زمان و هزینه کابل کشی نیز خواهد شد .

نتیجه گیری

به طور مثال استفاده از این تکنولوژی در مراکزی چون هتل ها،رستوران ها،مدارس ودیگر سازمانهای دولتی یا خصوصی به سهولت می توان استفاده کرد. از مهمترین نگرانیهای شبکه های بی سیم حفاظت اطلاعات این نوع شبکه هاست که این امر نیز پیش بینی شده وراهکار های مطمئن تعبیه شده است که در این صورت استفاده از این لایه های امنیتی می توان گفت شبکه های بی سیم قطعا از شبکه های سیمی امن تر خواهند بود.

پیشرفت این شبکه ها به گونه ای است که امروز تمامی رایانه های قابل حمل(LAP TAP) وحتی تلفن های همراه نیز به این سیستم مجهز شده اند وحتی تکنولوژی WI-FIدر حال تبدیل به تکنولوژی WI-MAXمیباشد تا بتواند گستره پوشش بیشتری را داشته باشد.

 

مبانی شبکه های بی سیم

 

۱-۱تشریح مقدماتی شبکه های بی سیم و کابلی

۲-۱مبانی شبکه های بیسیم

۳-۱انواع شبکه های بی سیم

۴-۱شبکه‌های بی‌سیم، کاربردها، مزایا و ابعاد

۵-۱روش های ارتباطی بی سیم

۶-۱عناصر فعال شبکههای محلی بیسیم

 

WIFI

۱-۲Wifi چیست؟

۲-۲چرا WiFi را بکار گیریم؟

۳-۲معماری

۴-۲شبکه های اطلاعاتی

۵-۲Wifi چگونه کار می کند؟

۶-۲IEEE ۱۱/۸۰۲

۷-۲کاربرد های wifi

۸-۲دلایل رشد wifi

۹-۲نقاط ضغف wifi

 

 امنیت شبکه های بی سیم

 

۱-۳امنیت شبکه بی سیم

۲-۳چهار مشکل امنیتی مهم شبکه های بی سیم ۸۰۲٫۱۱

۳-۳سرویس امنیتی استاندارد ۸۰۲٫۱۱

۴-۳ قابلیت‌ها و ابعاد امنیتی استاندارد ۸۰۲٫۱۱

 

 تکنولوژی WIFI

 

۱-۴تکنولوژی رادیوییWIFI

۲-۴شبکه Walkie_Talkie .

۳-۴به‌کارگیری وای‌فای در صنعت تلفن همراه

۴-۴آنچه شما نیاز دارید برای ساختن یک شبکه بیسیم

۵-۴ترکیب سیستم Wi-Fi با رایانه

۶-۴به شبکه های WiFi باز وصل نشوید.

۷-۴آگاهی و درک ریسک ها و خطرات WIFI

۸-۴استفاده از تکنولوژی MIMO جهت افزایش سرعت WiFi زیر دریا

 

محصولات WIFI

 

۱-۵این تل قرار است چیپ‌ست Wi-Fi tri-mode بسازد

۲-۵قاب عکس وای‌فای

۳-۵بررسی مادربرد جدید ASUS مدل P5E3 Deluxe/Wifi

۴-۵تراشه‌هایی با قابلیت ریزموج برای ارتباطات بی سیم

 

WIFI &WIMAX

 

۱-۶مروری بر پیاده‌سازی‌ شبکه‌های WiMax

۲-۶یا وای مکس با وای فای رقابت خواهد کرد؟ –> Will WiMAX compete with Wi-Fi

۳-۶استاندارد جدید IEEE 802 . 11  n

 

دانلود رایگان کل فهرست مطالب

 

خرید

 

422 بازدید